







CamBee VL30B 30W Video LED Light
| Beam Angle | 120° |
| Colour Temperature | 3200 to 5600K |
| Colour Accuracy Standard | CRI 95 |
| Lumens | 1500LM |
| Dimming | Yes, 99% to 10% |
| Number of LEDs | 144 |
| Max Power Consumption | 15 W |
| Mount Type | 1/4"-20 Female Thread, Hot Shoe |
| Product Dimensions | 5.71 x 3.74 x 0.87" /14.5 x 9.5 x 2.2 cm |
| Product Weight | 0.74 lb / 0.34 kg |
| Retail Package Weight | 1.94 lb / 0.88 kg |
| Retail Box Dimensions (LxWxH) | 8.66 x 6.69 x 2.76” /22.5 x 17 x 7 cm |
| Carton Weight | 35.67lb/16.18kg |
| Carton Dimensions (LxWxH) | 18.5x16.54x15.75’’ /47x42x40cm |
| Carton Qty | 20Kits |
$27.91
Original: $79.73
-65%CamBee VL30B 30W Video LED Light—
$79.73
$27.91Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Beam Angle | 120° |
| Colour Temperature | 3200 to 5600K |
| Colour Accuracy Standard | CRI 95 |
| Lumens | 1500LM |
| Dimming | Yes, 99% to 10% |
| Number of LEDs | 144 |
| Max Power Consumption | 15 W |
| Mount Type | 1/4"-20 Female Thread, Hot Shoe |
| Product Dimensions | 5.71 x 3.74 x 0.87" /14.5 x 9.5 x 2.2 cm |
| Product Weight | 0.74 lb / 0.34 kg |
| Retail Package Weight | 1.94 lb / 0.88 kg |
| Retail Box Dimensions (LxWxH) | 8.66 x 6.69 x 2.76” /22.5 x 17 x 7 cm |
| Carton Weight | 35.67lb/16.18kg |
| Carton Dimensions (LxWxH) | 18.5x16.54x15.75’’ /47x42x40cm |
| Carton Qty | 20Kits |







